ТОВ «ЛЕНД ГРОУ» — українська компанія з видобування й переробки торфу, яка діє на території Рівненської області. Підприємство відіграє важливу роль у енергетичній безпеці держави. Оскільки даний вид палива є одним із найдешевших у регіоні, підприємство забезпечує паливом соціально незахищене населення.

Торфобрикетний завод підприємства постачає торф’яну продукцію для приватних споживачів, птахофабрик, тепличних комплексів, цегельних та цементних заводів, молочних і консервних заводів, басейних комплексів, промислових і комунальних котелень. До складу колективу входять керівники з профільною освітою та робітники, більшість з яких пропрацювали в торф'яній галузі та на даному підприємстві більш як 20 років.

В останні роки підприємство видобуває щороку по 100—180 тисяч тонн торфу переважно паливного призначення, виготовляючи з нього до 90 тисяч тонн торфових брикетів. Також підприємство активно постачає фрезерний торф і торф’яні брикети на експорт для зарубіжних партнерів.

1953

Замовлено технічну документацію на будівництво торфопідприємства «Верба-1» для добування кускового і фрезерного торфу.

1955

Підприємство почало добувати фрезерний торф для потреб Мізоцького цукрового заводу та кусковий торф, як паливо для реалізації населенню. На добуванні фрезерного торфу працювали комплекси машин УМПФ.

1961

У с.Смига Дубенського району було побудовано першу чергу напівбрикетного заводу і випущено 5,4 тис. тон напівбрикетів. Добування сировини на полях видобутку торфу велося механізованим способом торфодобувними комбайнами БПФ-2М найдосконалішими на той час.

1961

Виготовлено технічний прокт на новий торфомасив «Ступно» для забезпечення фрезерним торфом: «Мізоцький цукровий завод», сільського господарства та кусковим торфом жителів Дубенського та Здолбунівського районів.

1964

Торфопідприємство «Верба-1» перейменовано на «Смизьке торфопідприємство».

1968

«Смизьке торфопідприємство» увійшло до складу Рівненського торфооб'єднання.

1972 - 1974

Ппроведено реконструкцію напівбрикетного заводу із збільшенням потужності у півтора рази - з 40 до 60 тис. тон продукції в рік. А у 1983 році торфопідприємство перевиконало план і досягло рекордного річного обсягу виробництва паливних напівбрикетів в кількості 81 тис.т. на рік.

1988

Реорганізовано у виробничу дільницю «Смигаторф» та згодом у 1990 році створюється Смизький філіал по добуванню і переробці торфу як структурна одиниця підприємства «Рівнеторф».

1997

У зв'язку з вичерпанням запасів на торфомасиві «Ступно» розпочалися роботи по підготовці торф'яного родовища «Старники» для видобутку торфу біля с. Майдан Дубенського району, Рівненської області.

2001

Підприємство власними силами, побудувало вузьку колію протяжністю 22 км до дільниці «Майданська» родовища «Старники» та почало видобуток видобуток фрезерного торфу орфодобувними машинами МТФ в комплексі з колісними тракторами МТЗ-82 на пневмоходу, що у той час практикувалось тільки на даному підприємстві.

2014

Підприємство було прийнято рішення про припинення юридичної особи дочірнього підприємства «Смигаторф» Державного підприємства «Рівнеторф» шляхом приєднання до ДП «Рівнеторф».

2023

ТОВ «ЛЕНД ГРОУ» стало переможцем аукціону, проведеного через електронну систему публічних закупівель ProZorro., щодо приватизації Державного підприємства «Рівнеторф». Рекордний аукціон з продажу торф’яного підприємства під час воєнного стану став прикладом сміливості та відважності українського бізнеса брати участь у таких аукціонах та інвестувати в економіку України.

Починаючи з 2014 року проводилась ліквідаційна програма підприємства та у 2018 році дочірнє підприємство «Смигаторф» було припинено шляхом внесення відповідного запису у єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб, підприємств та громадських формувань. Правонаступником дочірнього підприємства «Смигаторф» являється підприємство «Ленд Гроу».

На даний час підприємство «Ленд Гроу» відіграє важливу роль у енергетичній безпеці держави, тобто заміщення імпортного газу. Оскільки даний вид палива є одним із найдешевших у регіоні підприємство забезпечує паливом соціально незахищене населення. Також слід зауважити, що під даний вид продукції майже по всьому регіоні перепрофільовані котельні шкіл, закладів дошкільної освіти, лікарень та інших бюджетних установ.

У період сезону видобутку торфу на підприємстві працює біля двохсот чоловік. До складу колективу входять керівники з профільною освітою та робітники, більшість з яких пропрацювали в торф'яній галузі та на даному підприємстві більш як 20 років.

Галерея

Отримати найкращу ціну
+38 (096) 525-88-77